top of page
Search
  • Writer's pictureAnthony Oluoch

Mat til familier

Hei alle sammen. Disse tider er krevende for oss alle sammen. Heldigvis har vi et system i Norge som ivaretar de fleste. Det gjøres også mye bra innsamling til de menneskene i Norge som har behov for ekstra mat i disse tider. Tusen takk til alle som bidrar. ❤️


I Kenya er det desverre ikke et slikt system, men vi i Giving Direct prøver å gjøre en forskjell for mange mennesker. Vi har nå fått til en avtale med en grossist, der vi får kjøpt inn mais mel, (Ugali) bønner og grøt. Vi får det pakket i kasser til hver familie. En kasse med matvarer varer i en uke til en familie på 5. Denne kassen med mat kostet 100 nok.

Hadde vært fantastisk om dere vippser 100 nok, slik at vi får gitt våre familier mat. Målet er å nå ut til 200 familier. Vi har mer enn 170 barn på våre skoler.


Så lenge donasjoner kommer inn, så vil vi sørge for mat til familiene rundt skolene våre igjennom denne krisen.

Vipps 100 nok til 72155 eller konto nr 15038232751. ❤️


2 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page